«Набережний квартал – Жаботинського», як все було насправді

By , in Новости on .

Опис фактичних обставин будівництва житлового комплексу на вул. Жаботинського, 3/1

 1. У 2005 році група компаній «Ханнер» бажаючи отримати в користування земельну ділянку в районі 6-тої станції Великого Фонтану для реалізації проекту будівництва житлового комплексу укладає з Департаментом будівництва та відчуження фондів Міністерства оборони договір на пайову участь у будівництві житла. За вказаним договором група «Ханнер» в особі ТОВ «Олімпекс Транс» набула у власність ряд нежитлових будівель, розташованих на земельній ділянці за адресою: м. Одеса, вул. Жаботинського, в районі 6-тої станції Великого Фонтану.Водночас, за договором ТОВ «Олімпекс Транс» передало Міністерству оборони квартири для військовослужбовців загальною вартістю близько 4 млн. дол. США.
 1. Після отримання права власності на будівлі, Товариством пройдено процедуру формування земельної ділянки та оформлення прав на неї через розроблення проекту землеустрою, його затвердження Одеською міською радою, як розпорядником землі, та укладення з міською радою договору оренди земельною ділянкою. В результаті, Товариством набуто право оренди земельної ділянки з цільовим призначенням «для проектування та будівництва 2-секційного 20-поверхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими офісними приміщеннями і підземним паркінгом».
 2. Земельна ділянка, на якій здійснюється будівництво житлового будинку, знаходиться у оренді ТОВ «Олімпекс Транс» на підставі, укладеного з Одеською міською радою договору оренди землі від 10.12.2008 р. 30.08.2013 р. між ТОВ «Олімпекс Транс» та Одеською міською радою укладено додатковий договір (угоду) про поновлення договору оренди землі. Відповідно до вказаного додаткового договору строк дії договору оренди земельної ділянки продовжено до 31.12.2015 р.
 1. Компанією оформлені всі необхідні документи для здійснення будівництва на вказаній земельній ділянці 2-секційного 22-поверхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими офісними приміщеннями і підземним паркінгом:
 • містобудівельні умови та обмеження забудови земельної ділянки отримані від Управління містобудування та архітектури Одеської міської ради;
 • дозвіл на виконання будівельних робіт зі здійснення нового будівництва 2-секційного 22-поверхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими офісними приміщеннями і підземним паркінгом, отриманий від Державної архітектурно-будівельної інспекції України,
 • отримано всі технічні умови на підключення об’єкту до комунікацій;
 • укладено договір пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Одеси з Виконавчим комітетом Одеської міської ради.
 1. ОК «Набережний квартал-Жаботинського» є одним із кооперативів NK group, бренду «Набережний квартал» основним бенефіціаром та ідейним творцем якої є Юрій Сусляк (https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=57Bv0qV7Oow). При цьому ця особа не має жодного юридичного відношення до даного бренду, оскільки діяльність останнього ведеться через ряд інших фізичних осіб. В числі таких осіб є: Трофімченко (Сусляк) Ю.І.(дружина Сусляка Юрія), Белей Р.І., ПлейзорІ.В., Шевченко А.О., Савченко О.В. та ряд інших. Станом на кінець 2014 р. NK group демонструвала стрімкий ріст та розвиток, що, зокрема й стало основною причиною надання компанією згоди на забудову NK group будівельного майданчику.
 1.  17.10.2014 р. між ТОВ «Олімпекс Транс» та ОК «Набережний квартал-Жаботинського» укладено договір про співпрацю №14/10-17, предметом якого є діяльність сторін, спрямована на будівництво 2-х секційного 22-х поверхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими офісними приміщеннями і підземним паркінгом. За умовами укладеного договору ОК «Набережний квартал-Жаботинського» прийняв на себе функції замовника будівництва та прийняв зобов’язання фінансувати будівництво у повному обсязі. При цьому, укладання договорів генерального підряду, інших угод про виконання будівельних робіт, договорів про здійснення авторського та технічного нагляду було покладено саме на кооператив, а також здійснювалося ним фактично протягом всього часу ведення будівництва. Кооперативу також було передано авторські права на передпроектну та проектну документацію з будівництва 2-х секційного 22-х поверхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими офісними приміщеннями і підземним паркінгом. Крім того, від «Олімпекс Транс» також була видана кооперативу довіреність на представництво інтересів Товариства у всіх державних органах та органах місцевого самоврядування з питань ведення будівництва на вул. Жаботинського. Фінансування будівництва здійснювалось за допомогою так-званої «кооперативної схеми». Особам, як бажали придбати житло пропонували укласти угоду з Обслуговуючим кооперативом та стати його асоційованим членом. Такі особи сплачували вартість житла (оплачували вартість паю) після підписання відповідного договору про сплату внесків у кооператив, а отримати житло мали право лише після завершення будівництва та введення всього будинку в експлуатацію шляхом міни паю на відповідну квартиру. Жодних договорів з ТОВ «Олімпекс Транс» дані особи не укладали. За актами прийому-передачі кооператив отримав від компанії проектну та дозвільну документацію, технічні умови підключення до комунікацій, а також будівельний майданчик.
 1.  30.07.2015 р. між сторонами укладено Додаткову угоду №2 до Договору співпраці №14/10-17, відповідно до якої сторони внесли доповнення до положень розділів 2 та 5 договору, а також змінили розподіл часток приміщень у завершеному будівництві. За компанією «Олімпекс Транс» закріплено 3711,86 кв.м., що уявляють собою 80 квартир у першій секції об’єкту та майнові права на них. Необхідність внесення змін до договору зумовлена відступом кооперативу від узгодженого проекту будівництва, зокрема у збільшенні поверховості об’єкту. За домовленістю сторін кооператив мав самостійно та за власний рахунок внести зміни до проектної документації (фактично привести їх у відповідність із реальним станом речей на об’єкті) та отримати нові дозвільні документи на будівництво за новим, зміненим проектом.
 2. 18.02.2016 р. Департаментом ДАБІ в Одеській області за результатами перевірки було складено припис про усунення порушень містобудівельного законодавства та винесено три постанови про притягнення ТОВ «Олімпекс Транс» як замовника будівництва до відповідальності у вигляді штрафів загальною сумою 1 351 818 грн. В подальшому було скасовано дозвіл на виконання будівельних робіт. Підставою для таких дій Департаменту стало самовільне (без отримання дозвільних документів) збільшення площі (плями) забудови, збільшення поверховості об’єкта, недотримання вимог законодавства щодо авторського та технічного нагляду за веденням будівництва.
 3. У березні 2016 р. Товариство звертається до адміністративного суду з позовами про скасування постанов Департаменту ДАБІ в Одеській області, учасником даного процесу був і ОК «НК-Ж». У серпні 2016 р. адміністративні суди першої завершують розгляд справи та відмовляють у задоволенні позовних вимог Товариства, апеляційні скарги «Олімпекс Транс» також залишені без задоволення. Всі витрати по супроводженню даних спорів понесло одноособово Товариство.
 4. Починаючи з вересня-жовтня 2016 р. ОК «Набережний квартал-Жаботинського» припинив будівництво будинку та залишив будівельний майданчик фактично напризволяще. Об’єкт будівництва не завершений будівництвом: наявна перша 27-ми поверхова секція, частково підготовлено свайне поле під другу секцію, підземний паркінг зведено лише під першою секцією. У існуючій секції незавершено зовнішні оздоблювальні роботи на всіх поверхах, незавершені фасадні роботи на першому поверсі, тощо. До об’єкту не підведено постійні комунікації. Формально менеджери NK group послались на неможливість продовження будівництва з огляду на припинення дії договору оренди землі та скасування дозвільних документів.
 1. Майбутні власники нерухомості у даному будинку розділились на 3 окремих групи, створивши при цьому наступні юридичні особи: Обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Пайовики Жаботинського» (голова Гризанов Олександр), Житлово-будівельний кооператив «Союз будинку Жаботинського»(голова Газалабов Георгій) та Громадську організацію «Вкладники ОК «Набережний квартал-Жаботинського» (голова Шевчук Станіслав).
 2. У листопаді 2016 р. Головним управлінням Національної поліції в Одеській області розпочато кримінальне провадження щодо посадових осіб ОК «НК-Ж» за ч. 4. ст. 190 та ст. 356 Кримінального кодексу України (шахрайство в особливо великих розмірах та самоправство).
 3. 02.12.2016 р. ТОВ «Олімпекс Транс» подає до Господарського суду Одеської області позовну заяву про розірвання договору про співпрацю, повернути проектну документацію та будівельний майданчик, а також усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою на якій здійснювалось будівництво об’єкта. Учасниками даної справи також були всі групи асоційованих членів, Одеська міська рада, Виконком міськради та Департамент ДАБІ в Одеській області. 01.08.2016 р. судом частково задоволено заявлені Товариством позовні вимоги. Наразі вказаний судовий акт не набув законної сили, оскільки ГО «Вкладники ОК «НК-Ж» та ОК «НК-Ж» подали апеляційні скарги.
 1. Починаючи з березня 2017 р. Товариством ініційовані ряд зустрічей з представниками усіх груп асоційованих членів ОК «НК-Ж» з метою врегулювання відносин між Товариством та асоційованими членами, визнання Товариством прав таких осіб на приміщення у житловому комплексі та складання загального реєстру таких осіб. Групи Газалабова Г. та Шевчука С. відмовились приймати участь у даному процесі.
 2. 27.05.2017 р. частина асоційованих членів ОК «НК-Ж» під керівництвом Шевчука С. прийняли ряд рішень, зокрема про перерозподіл «вільних площ» на власну користь. Під «вільними площами» дані особи мають на увазі площі та майнові права на них належні ТОВ «Олімпекс Транс». В подальшому, деякі з вказаних осіб звернулись із позовними заявами до Київського районного суду м Одеси про визнання майнових прав на квартири Товариства за собою. Фактично, дані особи намагаються в протиправний спосіб набути права власності на майнові права належні Товариству.
 3. 20.07.2017 р. ТОВ «Олімпекс Транс» та ОК «ЖБК «Пайовики Жаботинського» підписують договір про спільну діяльність з метою врегулювання відносин між Товариством, як замовником будівництва та асоційованими членами ОК «НК-Ж», а також спільного пошуку шляхів з відновлення будівництва об’єкту.
 4. 15.09.2017 р. у складі засновників ОК «НК-Ж» відбулись зміни. Наразі склад засновників виглядає наступним чином: Сусляк Юлія Іванівна, Баламут Віталій Анатолійович, Береславський Микола Олексійович, Муляр Ігор Вікторович, Шевчук Станіслав Ігорович та Комар Людмила Олександрівна. Місцем реєстрації перших трьох з даних осіб є м. Хмельницький, за нашими даними вказані особи мають пряме відношення до групи НК та особисто Юрія Сусляка. Керівником кооперативу став — Шевчук Станіслав Ігорович.
 5. За участю представників міської влади створено комісію, яка включає представників всіх груп асоційованих членів ОК «НК-Ж». Завданням даної комісії є складання реєстру асоційованих членів ОК «НК-Ж» з метою встановлення точного числа таких осіб.
 6. 02.11.2017 року суд апеляційної інстанції залишив без змін рішення першої інстанціїї від 01.08.2016 року в частині щодо розірвання угоди про співпрацю та повернення будівельного майданчика: http://reyestr.court.gov.ua/Review/70025847.
Рекомендуемые статьи