Афера «Набережний квартал»: шахраїв підозрюють у крадіжці 120 мільйонів гривень

By , in Новости on .

Слідчі Центрального офісу з обслуговування великих платників податків за підтримки Генпрокуратури розслідують масштабну будівельну аферу, пов’язану з групою житлово-будівельних кооперативів «Набережний квартал». Про це свідчать десятки судових слухань Солом’янського райсуду столиці.

Компанія «NK Group» і її бренд «Набережний квартал» отримали сумнівну славу майже у всіх регіонах країни. Скрізь назва асоціюється з великими проблемами для інвесторів. Договори укладаються за практикою пайової участі будівництва фізичними особами в 90% вартості житла шляхом сплати громадянами пайового внеску на рахунок кооперативу. Об’єкти будуються з кричущими порушеннями, що дозволяє інспекторам ДАБК скасовувати декларації. Це призводить до заморожування об’єкта й інвестори залишаються без квартир, повідомляє 368.media.

За даними слідчих, майже півтора десятка кооперативів бренду «Набережний квартал» переводили гроші фірмам «Астергруп», «Грант-Імпорт-Торг», «Пром-Інновація Плюс» і «Крісталс Груп» нібито за оплату «будівельних матеріалів». Пізніше гроші були зняті різними фізособами в ряді українських банків готівкою. У податковій вважають, що таким чином аферисти «відмили» 120,6 млн. гривень. Більше того, в Держслужбі фінансового моніторингу стверджують, що розрахункові рахунки компаній використовуються для легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом за фіктивні операції з цінними паперами.

У приціл слідчих потрапили такі ЖБК (всюди директором є Олександр Єременко): Одеса: «НК Жаботинського» (засновники: Руслан Белей, Ігор Плейзор, Юлія Сусляк, Олександр Єременко); Одеська область: «НК Крижанівка 3», «НК Крижанівка 4», «НК Крижанівка 5» (засновники: Анатолій Попов, Юлія Сусляк, Олександр Савченко); Миколаїв: «Грандбуд» (засновники: Анатолій Попов, Юлія Трофимченко, Костянтин Голосенко, Тетяна Голосенко); Харківська: «НК Схід 1», «НК Схід 5», «НК Схід 7», «НК Схід 10», «НК Схід 12» (засновники: Анатолій Попов, Юлія Трофимченко, Олександр Єременко); Вінниця: «Новобудова», «Новобудова-4», «Новобудова-5», «Новобудова-7» (засновники: Анатолій Попов, Юлія Трофимченко, Олександр Єременко).

Відзначимо, що перелік даними назвами не обмежується. Аферисти вже не перший рік водять за ніс інвесторів, залишаючи за собою «недобудови». Зокрема, відмітились будівельні аферисти і в Тернополі, де під прикриттям житлового кооперативу «Файне місто-2» з хмельницькою реєстрацією мали намір збудувати висотку на землі, яка їм не належала. Нині об’єкт заморожено на стадії розкопки котлована. Довірливі тернополяни (за попередніми оцінками, таких є 45-47 чоловік) повелися на рекламу з низькою ціною квадратних метрів, вклали гроші в сумнівне будівництво (близько 16 мільйонів гривень) і нині залишилися без квартир і грошей. Щоб у Тернополі не виник мегабудівельний скандал, подібний до того, який стався кілька років тому з горе-будівельником Зеновієм Щепановським, руку допомоги ошуканим пайовикам протягнула Асоціація будівельників Тернопілля…

Андрій Кучерук

Рекомендуемые статьи