Замість нових квартир «кота в мішку» підсовує пайовикам «Набережний квартал»

By , in Новости on .

Пов’язаний він із масштабною новобудовою: 11-поверховим будинком на 338 квартир, який зводить на вулиці Степана Будного (навпроти готельно-ресторанного комплексу “Братислава”) столична будівельна компанія “Набережний квартал”. Суть проблеми у тому, що ця фірма продає тимчасові помешкання (по суті, гуртожитські кімнати) як повноцінне житло, не говорячи про допущені численні порушення будівельних норм та вимог. Дана справа уже дійшла до Верховної Ради України, відповідних правоохоронних органів, але… Але проблема наразі залишається.

У прагненні захистити людей об’єдналися всі найвідоміші будівельні фірми Тернополя

Порушення, за висновками фахівців, такі вагомі, що спричинили безпрецедентний випадок — усі найпотужніші будівельні фірми Тернополя об’єдналися у прагненні звернути увагу правоохоронних та контролюючих органів на неприпустимість функціонування згаданого будинку на вул. С.Будного. У зв’язку із цим вони подали колективне звернення до народного депутата України Ігоря Побера, під яким підписалися генеральний директор ТОВ “Тернопільбуд” Василь Лило, директор ПП “Креатор-Буд” Ігор Гуда, директор ТОВ “Добробуд” Василь Кікінежді, директор ВК ТІЗ “Добробуд” Віталій Смакоуз, директор ПП “Матла” Андрій Матла, директор ТОВ “ВВС-Буд” Віталій Мариновський, директор ТОВ “Тернобудмеханізація” Іван Капустяк та директор ПП “Новий світ” Михайло Гладкий. Як нам стало відомо, Ігор Побер уже розглянув звернення будівельників і, заручившись підтримкою інших восьми тернопільських нардепів, подав депутатські запити до відповідних правоохоронних та контролюючих органів. Почекаємо і побачимо, якими будуть їхня реакція та результати розслідування.

За ціною квартир продають… кімнати в гуртожитку

А тим часом фахівці з будівництва описали десять основних суттєвих порушень на даному об’єкті. Кожне з цих відхилень від нормативів може мати фатальні наслідки для майбутніх мешканців. Однак і серед цих порушень виділяється цинічна схема продажу квартир у будинку, яка, видається, містить очевидний елемент шахрайства. На комерційних інтернет-сайтах метр житла у цьому будинку оцінюють у 9000 грн. Тобто без жодних застережень ставлять ціну, що відповідає середній вартості нерухомості у Тернополі. При цьому в пояснюючій записці до житлового будинку приміщення записані як “приміщення для тимчасового проживання громадян”. І таких “приміщень” у цьому будинку — майже третина. Отож, людина, купуючи квартиру в цьому будинку і викладаючи кровно зароблені чималі гроші, навіть не підозрює, що це житло, аналогічне кімнаті в гуртожитку, тобто, придатне лише для тимчасового проживання…

Не акцентує, звісно, увагу БК “Набережний квартал” і на тому, що для будинку занижені категорія складності та клас наслідків (відповідальності). Будівельний об’єкт задекларований як об’єкт ІІІ категорії складності, проте згідно із ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013, дана споруда відповідає V-ій категорії складності та СС3 класу наслідків (відповідальності).

У будинку — 88 «тюремних» квартир

Побутово-санітарні норми даного будинку також, на думку фахівців-будівельників, не витримують найменшої критики. Виявляється, що 88 (!) квартир новобудови не інсолюються, оскільки житлові кімнати цих квартир орієнтовані на північ. Тобто, сонце до вікон цих квартир майже не потрапляє.

За словами голови Тернопільської обласної організації Національної спілки архітекторів України Олега Головчака, відповідна норма чітко вказує: сонце має потрапляти до квартири безперервно протягом 2,5 год. на день у літній період (від 22 березня до 22 вересня). Якщо цей час переривається, бо, скажімо, перед будинком є якийсь об’єкт, то сонячний період має бути збільшений до трьох годин. У даному ж будинку з північного боку відразу 88 квартир, отже, сонце належним чином до них не потрапляє. Крім того, балкони і лоджії в будинку засклені та розташовані перед кімнатами, що ще більше погіршує інсоляцію інших квартир у житловому будинку (ДБН В 2.2-15-2005).

А якщо зауважити, що житловий будинок розташований в санітарній зоні хлібозаводу №2 ТОВ “Тернопільхлібпром” (до речі, паркан заводу підступає до стін будинку чи не впритул), що порушує Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів, то стає зрозуміло, що майбутніми мешканцями будинку та їхніми потребами в БК “Набережний квартал” при проектуванні будинку взагалі не переймалися.

Кількість квартир перевищує норми втричі

Ще однією важливою “особливістю” величезної новобудови, на яку звертають увагу фахівці-будівельники, є те, що кількість квартир, збудованих на земельній ділянці, виділеній під будинок, значно перевищує нормативні показники потреби площі земельної ділянки (ДБН В.2.2-4-97, ДБН 360-92**). Цю земельну ділянку, на їх думку, можна було б навантажити сотнею квартир, максимум — 110-ма, у новобудові… аж 338 квартир! Як на триразове перевищення могли заплющити очі фахівці відповідних дозвільних та контролюючих органів — Міністерства регіонального розвитку та будівництва, Державної архітектурно-будівельної інспекції, обласного та міського управлінь містобудування, архітектури та кадастру, обласної служби Української державної інвестиційної експертизи, місцевого осередку Національної спілки архітекторів України? Запитання, очевидно, більш ніж риторичне…

«Сойдьот для сєльской мєстності»?

Немає відповіді чи обґрунтованого пояснення і на інші зауваження будівельників, а серед них:

– не забезпечений другий евакуаційний вихід із квартир будинку (ДБН В.2.2-15-2005);

– не забезпечені заходи щодо пожежної безпеки для даних житлових будинків (ДБН В.1.1-7-2002);

– не встановлено другий ліфт у будинку (будинок 11-поверховий, 8 квартир на поверсі) (ДСТУ ISO 4190-6);

– не забезпечені заходи щодо сейсмостійкості в 6-бальній зоні (ДБН В1.1-12:2006);

– не забезпечений опір теплопередачі огороджувальних конструкцій (ДБН В.1.1-12:2006).

З першого погляду, усі ці порушення можуть комусь видатися незначними, однак це зовсім не так. Наприклад, щодо евакуаційних виходів. За нормами, в кожній квартирі їх має бути два: перший — вхідні двері і другий — на балкон чи лоджію. При можливій пожежі в квартирі людина матиме змогу вибігти на балкон і переховатися за простінком (його довжина не менше 1,2 м) до приїзду пожежників. У цьому ж будинку балкони об’єднали з кімнатами і другий евакуаційний вихід ліквідували. А така легковажність комусь, не дай, Боже, може вартувати життя…

Та, очевидно, зайди із “Набережного кварталу” вирішили, що “сойдьот для сєльской мєстності” і так. Отож, і далі намагаються пропхати довірливим пайовикам замість нормальних квартир свого “кота у мішку”. Більше того, наразі готується будівництво ще двох об’єктів цієї компанії — на вул. Микулинецькій під назвою “Капучіно” (див. фото) та поблизу  Технічного коледжу ТНТУ (колишнє ПТУ №9). Зважаючи на попередні кричущі будівельні порушення, автори звернення просять владу, правоохоронні й контролюючі органи звернути увагу і на ці об’єкти, щоб не допустити у нашому місті чергової будівельної афери. Цього разу — у виконанні зайд із “Набережного кварталу”.

Рекомендуемые статьи