Хмельницькі аферисти з «Набережного кварталу» «кинули» тернопільських пайовиків

By , in Новости on .

Понад три місяці ледь не всі друковані й електронні ЗМІ Тернополя розповідають про будівельних аферистів із хмельницької компанії “Набережний квартал”. Однак тернополян, схоже, нічого не навчив гіркий досвід горе-будівельника Щепановського. Немов наївні діти, вони повелися на привабливу рекламу про дешеві квадратні метри й понесли гроші невідомо кому і невідомо за що. А тепер мають великі проблеми…

Наша газета найбільше з усіх писала про “голуб’ятник”, збудований ЖК “Набережний квартал” на вулиці Будного в Тернополі з численними порушеннями будівельних та санітарних норм. Однак на ці кричущі порушення чомусь закрили очі “фахівці” Державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області і прийняли в експлуатацію спершу дві секції житлового будинку, а під новий рік — ще дві. Очевидно, це готова тема для розслідування Антикорупційним бюро та прокуратурою. Що ж стосується пайовиків, то в цьому випадку їм ще пощастило отримати свої квадратні метри (інше питання, якої якості). Встигли, як у сумнозвісній піраміді МММ. А ось пізніші пайовики “Набережного кварталу” можуть залишитися і без грошей, і без житла. Мова — про обіцяну новобудову на вулиці Микулинецькій, 116. На тому місці, як можна побачити з великої кількості біг-бордів, має бути збудований житловий комплекс “Капучіно” від “Набережного кварталу”, квартири в якому продають за доволі привабливими цінами. Але для того, щоб продавати житлову нерухомість, її потрібно збудувати. А щоб її будувати – необхідно мати земельну ділянку. Інформація про власників та користувачів земельних ділянок по всій території України є відкритою. Зробивши кілька нехитрих комбінацій комп’ютерною мишкою,  через Публічну кадастрову карту дізнаємося, що земельна ділянка на вулиці Микулинецькій, 116 на правах оренди перебуває на даний час у користуванні тернопільського ТОВ “Комунсервіс-Серет”. Журналісти звернулися до керівництва цього товариства, щоб дізнатися, на яких підставах хмельницький “Набережний квартал” продає там квартири і чи взагалі він має право зводити в цьому місці житловий будинок?

– На сьогоднішній день землекористувачем – орендарем земельної ділянки, що в Тернополі, на вул. Микулинецькій, 116, є ТОВ “Комунсервіс-Серет”, — розповів його директор Василь Сидорко. —Переходу права користування земельною ділянкою до ЖБК “Файне місто-2” (одна з цілої низки “дочок-прокладок” “Набережного кварталу” – авт.) не відбулося. Наразі є тільки договір про забудову, укладений між нашим товариством і житлово-будівельним кооперативом. Але оскільки кооператив належним чином не виконує умов договору щодо забудови земельної ділянки, то заявляю, що даний договір є нікчемним і таким, що не матиме  юридичного підґрунтя.

Отже, судячи з усього, товариство “Комунсервіс-Серет” розірвало всі “дипломатичні” відносини з “Набережним кварталом” та його “дочкою”. Інший документ, що теоретично дає право на виготовлення проекту і техумов, – це містобудівні умови й обмеження. За словами начальника міського управління містобудування, архітектури та кадастру Василя Бесаги, ці документи були скасовані виконкомом міської ради у листопаді 2015 року. Причому, варто відзначити, питання про правомірність скасування містобудівних умов та обмежень навіть розглядалося  Тернопільським міськрайонним судом і у позові ЖБК “Файне місто-2” було відмовлено.

Дозвіл надали із «закритими» очима

Не маючи землі та містобудівних умов, за законом, жодних робіт, навіть проектувальних, вчиняти не можна. Виходить, “Набережний квартал”  зібрався збудувати житловий комплекс “Капучіно” в космосі? Та диво дивне, перед новим роком хмельницькі аферисти несподівано отримують від обласної Держархбудінспекції… дозвіл на початок будівельних робіт! І виписується він не на власника землі, як це має бути згідно із законом і яким є ТОВ “Комунсервіс-Серет”, а на житловий кооператив “Файне місто-2”, який не має ні землі, ні містобудівних умов, ні проекту та експертизи! Звичайно, “фахівці” архбудінспекції, яку очолює “добродій” А. А. Плевачук і за яким тільки по даному факту плаче тюрма, не могли цього не знати. А якщо й не знали, то мали перевірити, але свідомо чи за чиєюсь вказівкою цього не зробили.

Держархбудінспекція у Тернопільській області видала дозвіл на початок будівельних робіт за сфальсифікованою декларацією представників ЖБК “Файне місто 2” (м. Хмельницький).
Держархбудінспекція у Тернопільській області видала дозвіл на початок будівельних робіт за сфальсифікованою декларацією представників ЖБК “Файне місто 2” (м. Хмельницький).

– На сьогоднішній день ЖБК “Файне місто-2” не має жодного стосунку до даної земельної ділянки і не має права на ній будувати, – зауважив Василь Сидорко. — Однак представники кооперативу сфальсифікували Декларацію про початок будівельних робіт від 15.12.2015 року, зокрема, відомості про скасовані містобудівні умови та обмеження, відомості про земельну ділянку, яка не перебуває у їхньому користуванні, а належить ТОВ “Комунсервіс-Серет”. У зв’язку із цим Головним управлінням Національної поліції у Тернопільській області порушене кримінальне провадження щодо службового підроблення дозвільних документів посадовими особами ЖБК “Файне місто-2”.

Хто «кришує» «Набережний квартал»?

Будівельні комбінатори, бачачи, що у них земля горить під ногами, а людські гроші повертати бажання нема, вирішили застосовувати класичний прийом: тиск на владу через організацію протестів та походів під стіни мерії. Нещодавно ошукані пайовики (як нам стало відомо, близько шістдесяти осіб уже внесли гроші за омріяні квартири) приходили до міської ради, коли там відбувалася сесія. Тоді з сесійної трибуни одна з пайовиків дуже просила видати містобудівні умови і обмеження, бо, мовляв, коли підписували угоду про співпрацю між кооперативом і ТОВ “Комунсервіс-Серет” на користування земельною ділянкою, був один директор, а коли угоду розривали – інший. У відповідь у міській раді вирішили створити робочу групу, однак шансів на якесь позитивне вирішення питання небагато. Головний архітектор міста Василь Бесага пояснив: ЖБК “Файне місто-2” не має жодних законних підстав, щоб навіть звертатися у міську раду за видачею містобудівних умов та обмежень через відсутність документації на дану земельну ділянку, не кажучи вже про право проводити на об’єкті будь-які будівельні роботи.

Нині пайовики “Набережного кварталу” опинилися в патовій ситуації: гроші віддали забудовнику, квартир немає, а довести свою правоту не можуть через хитро заплутані юридичні лазівки з угодами. Справа в тому, що квадратні метри пайовик купує не в конкретної будівельної фірми. Махінатори записують пайовика у члени кооперативу, але лише в якості асоційованого члена. Тобто він не має права голосу, але має відповідальність справно вносити гроші за пайову частку у будівництві. Реальних засновників піраміди ніхто з пайовиків у вічі не бачив і, мабуть, не побачить ніколи, бо від їх імені працюють посередники. Коли ж пайовик вирішить забрати гроші, то йому це, найпевніше, не вдасться. А судитися немає з ким. Бо, подаючи позов до суду як член кооперативу, пайовик теж несе відповідальність за те, що відбувається. Відтак маємо замкнене коло. Лише коли набереться критична маса невдоволених пайовиків, коли брехня полізе у всі дірки, тоді може статися суспільний вибух, про який дізнається вся Україна.

Щоб це упередити, міська влада звернулася з листами до всіх контролюючих органів. Держархбудінспекцію в Тернопільській області закликали прийняти рішення про зупинення робіт, оскільки інспекція видала деякі дозволи без дозвільної документації міськради. Відповідні листи подані до Тернопільського відділу поліції та обласному прокурору. Міська влада просить правоохоронні органи розібратися із законністю збору коштів “Набережним кварталом” з пайовиків. Як стало відомо, тернопільська поліція уже порушила кілька кримінальних проваджень. Для наших правоохоронців має стати справою честі вивести будівельних аферистів на чисту воду. Хоча зробити це буде непросто, адже, за нашою інформацією, є певні зацікавлені типи, які намагаються накласти табу на будь-які перевірки “Набережного кварталу”. Про цих типів ніхто відкрито не говорить, але можна тільки уявити їх державний ранг і впливовість, якщо вони дозволяють собі абсолютно ігнорувати закон і можуть “нагнути” інспекцію Держархбудконтролю.

Рекомендуемые статьи